Relaxace v japonském stylu

Na Japonském dni bude možné spojit příjemné a užitečné s příjemným a užitečným a odpočinout si od každodenních starostí tohoto pomíjivého světa natolik „japonsky,“ jak to jenom bylo v našich možnostech zařídit. Na co vše je možné se těšit?

Čajovna Bílý jeřáb – když se žák ptal zenového mistra Čodžua na to, co je buddha odpověď zněla: „Jdi se napít čaje!“ Pokud chcete vědět proč, můžete si přečíst skvělý „Zenový kompas,“ odejít do buddhistického kláštera, před tím ale silně doporučujeme dát si šálek prvotřídního čaje právě u Bílého jeřába. Dle našeho skromného názoru existuje jen málo věcí lepších než je čaj (jak pravil klasik Natsume Sóseki: „Raději nespat, než jediný večer bez zeleného čaje.“) a tato čajovna je dobrým způsobem, jak začít kvalitně.

Modrý slon – ne, nikdo z organizátorů nemá přímou zkušenost s drogami. Modrý slon je název obchodu, jež bude nabízet japonsko-korejský sortiment potravin. Rozhodně vás překvapí cenová dostupnost zboží, která ovšem není zavedena na úkor kvality a dále i příjemný a vstřícný majitel.

Japamania – Japamania je specializovaná prodejna s japonskými a asijskými potravinami, zaměřená na zdravý životní styl.
Pro zákazníky, kteří se zajímají o japonskou kulturu, své zdraví a zdravý životní styl, protože chtějí žít zdravě a chtějí se seznámit s japonskou kulturou.
Na rozdíl od marketů a podobných prodejen nabízí Japamania, kromě zboží na kamenné prodejně a internetu, zákazníkovi individuální přístup, poradenství a kvalitní suroviny, čímž je nakupování přínosem a zákazník je spokojený.

Obchod Shengmu/Namaki – Prodej japonských starožitností a uměleckých předmětů a prodej japonských čajů a čajového náčiní. Čajový obchod Shengmu (www.shengmu.cz) | Namaki – svět asijského umění (www.namaki.cz).

Aktuálně
5.8.2013
I letos se můžete těšit na celou řadu obchodů a čajoven, jako je například Japamania, Bílý jeřáb, nebo Modrý slon!

10.5.2013
Na Kaizenu bude k vidění Nihon Buyó (tradiční japonský tanec) jak od japonské mistryně, tak tuzemských tanečnic!

7.3.2013
Na Japonském dni - Kaizen bude opět přítomna Japonská knihovnička!

7.3.2013
Můžete se těšit také na vystoupení spřátelených karatistů z Plzně! Více informací již brzy v sekci Bojová umění.

27.2.2013
Na Japonský den - Kaizen letos dorazí někteří z našich významných hostů z Japonska - například Nakagawa-sensei, Yoshida-sensei nebo Hisanaga-sensei!

27.2.2013
V rámci Kaizenu bude možné absolvovat například semináře tradičního japonského tance Nihon Buyó nebo čajového obřadu! Více info na www.fukujukai.eu

27.2.2013
Kaizen bude letos vícedenní a proběhne v součinnosti s Mezinárodním origami setkáním!

20.9.2012
Kaizen letos opět pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR!

20.9.2012
Paní Yamada z Česko-japonské společnosti letos návštěvníkům tuší napíše jejich oblíbený znak, nebo jméno v japonštině. Přijďte se podívat na tradiční kaligrafii v podání této skvělé expertky z ČJS.

20.9.2012
Na Kaizen dorazí jako host Jiří Kučera ze Šumperka - jedná se o vedoucího dójó Toyama ryú a Nakagawa ryú v Olomouci, a také předního výrobce souprav na japonské meče!

20.9.2012
Na letošním Kaizenu budou mít návštěvníci možnost ochutnat autentické japonské onigiri vyrobené paní Kubota z Česko-japonské společnosti!

25.8.2011
Letošní Kaizen bude akcí vícedenní - mezi jinými se bude konat na ZŠ Bítovská a v Českém muzeu hudby!

25.8.2011
Dobrá zpráva pro všechny, kdo jsou rádi kreativní s papírem v ruce - letos hostíme MOS (Mezinárodní origami setkání)!

17.5.2011
Máme tu čest potvrdit oficiální spolupráci s projektem Kenjinjuku a také účast mnoha významných hostů z Kumamota, viz. sekce Program a Partneři.
Vaše názory
Previous Next
TOPlist