Moderní kultura

Japonská knihovnička – rozsáhlou knihovničku mangy, tedy japonských komixů (a nejen těch) vám zajistí Lukáš Melka. Budete mít možnost pročítat doslova stovky sborníků a knih. Profil knihovničky je k shlédnutí zde: http://www.tiraz.cz/jk/

Manga workshop – na Japonském dni – Kaizen si budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet kreslit ve stylu manga – otevřeno jak úplným začátečníkům, tak pokročilým. Workshopy proběhnou pod vedením Davida „Shino“ Hrůšy s rozsáhlými zkušenostmi s výukou kresby na táborech pro děti a mládež a kulturních akcích. Zpráva od lektora samotného:

„Malbě a výtvarnému umění se věnuji již delší dobu a před třemi lety jsem se zaměřil na kresbu ve stylu Manga. Na Japonském dni pro vás připravím Manga Workshop, kde si budete moci vyzkoušet základy kresby postav v různých stylech jako je Shoujo, Shonen, Seinen, Chibi, apod. – podle připravených ukázek z různých známých anime a mang, za pomoci příruček a s mými skromnými radami. Moc se na Vás těším a věřím, že se všichni řádi něčemu novému přiučíme.“

Aktuálně
5.8.2013
I letos se můžete těšit na celou řadu obchodů a čajoven, jako je například Japamania, Bílý jeřáb, nebo Modrý slon!

10.5.2013
Na Kaizenu bude k vidění Nihon Buyó (tradiční japonský tanec) jak od japonské mistryně, tak tuzemských tanečnic!

7.3.2013
Na Japonském dni - Kaizen bude opět přítomna Japonská knihovnička!

7.3.2013
Můžete se těšit také na vystoupení spřátelených karatistů z Plzně! Více informací již brzy v sekci Bojová umění.

27.2.2013
Na Japonský den - Kaizen letos dorazí někteří z našich významných hostů z Japonska - například Nakagawa-sensei, Yoshida-sensei nebo Hisanaga-sensei!

27.2.2013
V rámci Kaizenu bude možné absolvovat například semináře tradičního japonského tance Nihon Buyó nebo čajového obřadu! Více info na www.fukujukai.eu

27.2.2013
Kaizen bude letos vícedenní a proběhne v součinnosti s Mezinárodním origami setkáním!

20.9.2012
Kaizen letos opět pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR!

20.9.2012
Paní Yamada z Česko-japonské společnosti letos návštěvníkům tuší napíše jejich oblíbený znak, nebo jméno v japonštině. Přijďte se podívat na tradiční kaligrafii v podání této skvělé expertky z ČJS.

20.9.2012
Na Kaizen dorazí jako host Jiří Kučera ze Šumperka - jedná se o vedoucího dójó Toyama ryú a Nakagawa ryú v Olomouci, a také předního výrobce souprav na japonské meče!

20.9.2012
Na letošním Kaizenu budou mít návštěvníci možnost ochutnat autentické japonské onigiri vyrobené paní Kubota z Česko-japonské společnosti!

25.8.2011
Letošní Kaizen bude akcí vícedenní - mezi jinými se bude konat na ZŠ Bítovská a v Českém muzeu hudby!

25.8.2011
Dobrá zpráva pro všechny, kdo jsou rádi kreativní s papírem v ruce - letos hostíme MOS (Mezinárodní origami setkání)!

17.5.2011
Máme tu čest potvrdit oficiální spolupráci s projektem Kenjinjuku a také účast mnoha významných hostů z Kumamota, viz. sekce Program a Partneři.
Vaše názory
Previous Next
TOPlist